Başak Burcu Aşk ve Evlilik

Başak burcunda doğanlar neşeli ve mütevazı tavırlarıyla dikkat çekerler. Duygusal açıdan kendilerine çok güvenirler. Aşk hayatları için hayallerinde çizdikleri biri vardır ve o özel insanı bulana kadar beklerler. Bu özel kişi ile karşılaştıktan sonra ise kendilerini ona adarlar. Bu durumda gösterdikleri gayret ve sabırlı tavrı sizi bile şaşırtabilir. Başak aşık olduğu zaman başlangıçta fiziksel açıdan eşine biraz katı davranabilir. Cinselliği çok rahat yaşamazlar.

Bu nedenle, seks öncesi onu gerektiğince rahatlatmak ve desteklemek gerekir. İçinde bulunduğu çevre bu açıdan önem kazanır. Kısa bir zaman geçtikten sonra cinsellikten zevk alacak hatta şehvetli bir aşık olacaklardır. Bazen iletişim güçlüğü yaşar, isteklerini söylemekten çekinirler. Duygusaldırlar, düşüncelerini hemen uygulamaya koyamazlar. Başak insanının kendini ilk sıralara koymamasını bir avantaj gibi görüp bundan yararlanmaya çalışmak, ilişki açısından büyük bir hata olabilir. Pek çok ilgi alanları vardır; bu da hayatını renkli ve hareketli kılar.    

Evlilik Yaşamı

Başaklar, evlenerek belli bir düzeninin olmasını ister. Maddiyat onlar için çok önemlidir. Evlenmeden önce faturaları ödeyebileceğinden emin olmak ister. Evini rahatça döndürebilecek kadar parası olmalıdır. Hem kadını ve hem de erkeği, birbirlerini eleştirmeye, dırdır etmeye eğilimli insanlardır. Bu, partnerinin güvenini kırmak açısından negatif bir etkidir. Başak erkeği, bir problem olduğu zaman işleri yoluna koymak için elinden geleni yapar. Ancak bu sorunlar üzerinde bir uzlaşmaya varılamadığı takdirde kısa bir ara vermek etkili olacaktır. Bir baba ve eş olarak üstlerine düşen görevi hakkıyla yerine getirirler. Aynı zamanda ev işlerini paylaşacak kadar düşüncelidirler.

Başak kadını, bir şirketi yönetirken aynı zamanda bir aile kurabilecek kadar yeteneklidir. Düzenli, organizasyon yeteneği kuvvetli kişilerdir. Eşlerini desteklemekten mutluluk duyarlar.

Geç yaşlarda evlenmeyi kabullenebilir. Erken yaşta eleştireldir ve iyi bir eş bulduğuna kolay kolay inanmaz, evleneceği kişiyi ince eler, sık dokur. O’nun sınavlarından geçebilmek zordur. Güven ve dürüstlük öncelikleridir. İyi bir eş Başak burcuna yetmez. Evliliğinde mükemmelliği ön planda tutar. Düzenli, sadık güvenilir bir eş için her fedakârlığı yapabilir. Fakat bu eşi bulmak içinde ömür boyu bekleyebilir. Hayatını plan ve program üzerine kuran Başak burcu evliliğinde de aynı alışkanlığını devam ettirir. Eşi ile ilişkisini mantık çerçevesinde yürütür. Duygusallık onun hayatında geri plandadır. Başak burcu çocuklarına karşı da iyi bir hastabakıcı, mükemmel çocuk bakıcısı olur ve çocuklara aşırı düşkünlükleri ile tanınırlar. Düzenli bir yaşama gereksinim duyan Başak anneler, çocuklarının hayatlarını da programlamaya çalışacaktır. Kurallara, yasalara ve düzene uyan çocuklar yetişmesi için elinden geleni yapar. Obsesyon eğilimleri çocuklarını mikroptan koruma konusundaki aşırılıklara sebep olsa da, aksiliklerde kolay sinirlenen yapılarını törpülediklerinde iyi bir ebeveyn olabilir. Evli Başakların cinsel hayatlarında ise onu tahrik edecek tek şey sabun kokusudur. Yanlış okumadınız. Temizlik kokusuyla ve hafif uçucu bir parfümle, saflığa yaklaştığını hisseder, mutlu olur, cinsel duyguları kabarır. Partnerinin eksiksiz bilgisine saygı duyuyorsa, güven geliştirmişse sorun çıkarmaz. Duyularını kuvvetlendirmek için “az sonra” modunda uzun süre kalabilir. Bunu bir oyun gibi kabul eder. Sevişme öncesi yapılan bilimsel konuşmalar cinsel performansını arttırır.

Evlilikte Onu Neler Kızdırır?

Başak burcu planlarının bozulmasından nefret eder. Eşiyle birlikte yaptığı bir program eşi tarafından iptal edilmişse gün içerisinde içsel dengesini kaybedebilir, morali bozulabilir. O planları ile yaşar. Şikayet ve sorun çıkarılmasından hoşlanmaz. Bekletilmek en büyük kabusudur. Dakiktir. Başak burucu evliliği zor kabul edeceği için detaycıdır. Sizin fark etmediğiniz tüm kusurlarınızı o hemen görebilir. Temizliğine önem vermeyen bir eş onun boşanması için en büyük sebep olabilir. Kirli tırnaklara, fırçalanmayan dişlere, ter kokan bir eşe asla tahammülü yoktur. Eşinin ağız kokusu boşanma sebebi olabilir.

Hangi Burçlarla Doğru Bir Evlilik Kurar?

Başak burcu temizliğine ve düzene önem vereni kuralcı, finans yönetiminde başarılı bir Başakla uyumu yakalar. Yine toprak grubunun hakimleri olan Boğa ve Oğlak ile mutlu, huzurlu bir evlilik yapabilir. Terazi ile zarif bir evliliğe gönüllü olduğunda özgüveni hiç olmadığı kadar artar.