Başak Burcu Babalar Nasıl Olur?

Başak burcu erkekleri uzaktan bakıldığında titiz ve kusursuz bir görünüme sahiptir. Hatta bu görünümleri öylesine baskındır ki rahatsızlık verici boyutlarda olabilir. Onları toplum içinde belirlemek de oldukça kolaydır. Yalnız, sakin duruşu, kusursuz, çok düzgün yüz hatları, kahkahasız, basit gülüşüyle dikkat çekeceklerdir. Daha doğrusu öylesine siliktirler ki bu özellikleriyle dikkatli bakılmadığı sürece onları fark etmek oldukça zor olacaktır. Ki zaten başak burçları kalabalık partileri, arkadaş eğlencelerini değil, çalışma masası ve annesinden kalma mavi dolmakalemi ile vakit geçirmeyi tercih edecektir. Bu özelliklerinden dolayı onların evlenemeyeceklerini sanıyorsanız büyük yanılgı içerisindesiniz demektir. Aksine herhangi bir arkadaş toplantısında bu iyi giyimli, temiz, kibar başak burcu erkeği her kadının dikkatini çekecektir. Ancak o kendisine ve kibarlığına hayran bıraktıktan sonra çapkınlık yapmayı değil, hayatını adayacağı mükemmel kadını bulmayı amaç edinecektir.

Başak burcu erkeğinin hayatının her alanında olduğu gibi evlilikte de mükemmeliyetçilikten ödün vermeyeceğini unutmamalıyız. O kadını bulduğunda ise hiç vakit kaybetmeden evlenip düzenli bir yuvaya kavuşacaktır. Bu küçük düzenli aileyi kurmak, başak burcu erkeğini fazlasıyla tatmin edecektir. Hayatta bir basamağı daha başarıyla tamamlamış olmanın verdiği gururu taşıyacaklardır. Bu görevi layıkıyla yerine getirdiklerinden emin olmanın verdiği haz onları yeterince tatmin edeceğinden, bu burçlar çocuk sahibi olmak için deli divane olmayacaktır. Ancak çocuk sahibi olduğu takdirde onu en mükemmel şekilde yetiştirmek için gecesini gündüzüne katacaktır.

Onun geleceğine şu andan daha fazla değer verecektir. Çocuğunun titiz, düzenli, temiz olması onu ziyadesiyle memnun edecektir. Çocukları fazla ilgi ve sevgiyle şımartmak yerine onları hayatın gerçekleriyle tanıştırmak isteyecektir. Gerektiğinde acımasızca eleştirmekten çekinmeyecektir. Her ne kadar içinden çocuklarını sonsuz sevse de bunu dışa vurmada pek başarı gösteremez. Hatta bazen yapmacık bile görünebilir. Ancak çocukların onun isteklerini yerine getirdiğini görmesi, onu içten içe pek memnun eder.

Başaklar baba olmak için deli divane olmazlar. Küçük bir aileleri olmasını isterler. Çocukları olunca çocuklarına çok düşkün olurlar. Sorumluluklarını ihmal etmez. Zeki ve kültürlü bir baba olarak, çocuklarının dersleriyle öğrenim hayatları boyunca yakından ilgilenir. Düzenli ve disiplinli çocuklar yetiştirme arzusundadır. Muhtemelen çocukların daha küçük yaşta bir kütüphaneleri olacaktır. Çocuklarını pek şımartmazlar. Eleştiriye meyilli oluşu bazen çocuklarda olumsuz etkiler yapabilir. Üstelik başak sevgisini göstermede de pek başarılı değildir. Bunun için özel bir gayret sarf etmesi gerekir.

Düzenli, üretimden yana, güçlü zekaya sahip, zihinsel açıdan sürekli düşünceli bir babaya sahip olduğunuzu biliniz. Sizin için neyin değerli neyin değersiz olduğunu bilir ve ona göre ayarlamalarda bulunur.

Gözünüz mü yaşardı, hasta mısınız, ya üşüyorsanız veya sizi birileri üzüyorsa. İşte bütün bunları kafasına takar ve size bir şey olmaması için sürekli önemler alır. Titizdir. Her yaptığınızı inceler, ne kadar doğru olup olmadığını kontrol eder.

Genç bir kız-erkek olsanız da, ona göre siz daha küçük sevimli bir bebeksinizdir. Bu yüzden dikkatli olmanız, düzenli yaşamanız, ona danışmadan kararlar almamanız gerektiğini söyler.

Giyimine düşkün olan babanız, inanılmaz düzenlidir. Aynı titizliği sizin de göstermeniz gerektiğini düşünür.

Seçkin zevkleri vardır. Bu nedenle arkadaşlarınızdan tutun da, yediklerinize kadar analiz edebilir. Eleştiricidir. Fakat bunu, sizi mükemmel görmek istediği için yapar.

İster ilk okulda okuyun, ister yüksek eğitim görün veya evlenip iş sahibi olun farketmez. O daima sizi incelemeye, kusurlarınızı söylemeye çalışır. Başarılı olduğunuzda ise, daha da başarılı olabilirsin diyerek sizi teşvik etmeye çalışır. Bu yanıyla zor bir baba imajı yaratsa da, her söylediği sözün bir gün çıkması mümkündür. Derslerinizde yardımcıdır ve akıllıdır. Özellikle matematikte son derece başarılıdır. Odanızın, giysilerinizin düzgün ve temiz olmasını ister. Özel eşyalarınızı karıştırmaz ama özel hayatınızı merak edebilir.