Başak Burcu Yıldızname

Başak Burcu yıldızname yorumu Başak Burçlarının toprak grubuna dahil olduğunu yazar. Başak Burçlarının güler yüzlülük karakteristik özelliğidir ve eğlenmek onların doğasında vardır. Başak Burçları cömerttir fakat yaptıkları iyilikler onlara hiç geri dönmez. Bu yönden hiç şanslı değillerdir. Yıldızname, Başak burcu kadınlarının sarıya yakın veya esmer tenli olduklarını yazar, çoğunlukla kısa boylu, yuvarlak yüzlü ve güzel kadınlardır. Yüzlerinde onların akılda kalmasını sağlayan bir ben bulunur.

Yıldızname’ye göre kadın Başak Burçlarının doğasında bulun eğlence isteği ve cana yakınlık onların kötülük tecrübe etmesine neden olur. Başak Burçları saflıklarıyla bilinirler ve insanlara kolayca kanarlar. Bunun sonucu olarak sırlarını herkesle paylaşmaktan çekinmezler. Dost bildiği kişiler ise onların sırlarına hıyanet edip, onlara karşı bu sırları kullanırlar. Kadın Başak Burçları hemcinslerinin kötülüklerine çok maruz kalır. Yıldızname, kadın Başak Burçlarına Akrep burcuyla dost olmalarını öğütler. Aynı zamanda, Yay burcundan kaçınmalıdırlar, çünkü en büyük düşmanları onlardır. Yay burcundan olan insanlar kadın Başak Burçlarının her zaman kötülüğünü düşünürler. Onlardan mümkün olduğunca uzak durmalı, her zaman aralarında bir mesafe bulundurmalıdır.

Kadın Başak Burçları kardeş yönünden şanslı insanlardır, kardeşleri genellikle onların sözünü dinler ve onlara karşı tereddüt göstermezler. Bir süreliğine kardeşlerinden ayrı kalmaları söz konusudur fakat en kısa sürede tekrar bir araya geleceklerdir. Kadın Başak Burçlarının kardeşleriyle anlaşmazlık yaşayabilir, fakat hepsinin sonucunda kendisinin haklı olduğu ortaya çıkar. Kadın Başak Burçları ortada bir haksızlık olduğunda çok sinirlenirler ve bu özellikleriyle tanınırlar. Onlar ortada bir sorun olduğunda her iki tarafında gözünde adil yargıçlarıdır. İnsanlara güven aşılarlar. Kadın Başak Burçları Yıldızname’ye göre ebeveynlerince uçsuz bucaksız bir sevgi görürler. Anne ve babasından miras kalabilir, fakat bir işlerine yaramaz çünkü bütün parayı eğlenerek bitirirler. Bu bakımdan oldukça hesapsızdırlar.  Yıldızname kitabına göre kadın Başak Burçları çok zengin bir hayat sürüp yüklü miktarda paraya sahip olabilirler bazen de fakirlik yakalarını bırakmaz.  Bu çelişki hayatları boyunca karşılarına çıkacaktır. Kadın Başak Burçları için evlilik tek seferlik bir olgu olmayabilir. Yıldızname’ye göre bunların ilki ölümle, ikincisi ise ayrılıkla sonuçlanır. Tabi ki bunlar sadece birer ihtimaldir ve kesinliği belirsizdir. Eğer birden fazla evlilik yaparsa orta yaşlarda yaptığı evlilikte, eşi tüm malını ve mülkünü tüketecektir. Aşk ve evlilik hayatları konusunda da titizlik göstermelilerdir. Fakat kadın Başak Burçları hayatlarını tekrar rayına oturtup servetlerini tekrar kazanacaklardır.

Yıldıznameye göre kadın Başak Burçlarının en spesifik özelliği temizliğe çok önem vermeleridir. En büyük arzuları ise işlerinde başarılı olmaktır. Kafalarında kendileri için oluşturdukları portrenin temel taşları toplumda beğenilen, sevilen ve sayılan biri olmaktır. Fakat bu isteklerinin önündeki en büyük engel çekingenliğidir. Kendilerinden daha az başarılı insanların onlardan daha yüksek yere gelmelerinin tek nedeni kadın Başak Burçlarının daha az atılgan olmasıdır. Başak Burçları kendilerini bu tavırlarından alıkoymalıdır. Yıldızname, kadın Başak Burçlarının beyaz, yeşil ve mavi renkli kıyafetler giymelerinin günlük hayatlarını pozitif olarak etkilediğini ortaya koyar. Eğer bir rakam seçmeleri gerekirse bu 5 olmalıdır. 1,6,14 ve 40 yaşlarında ölüm onların kapısını çalar. Bunlardan sağ salim kurtulunursa 90 yıl, hatta daha uzun yaşayabilirler. Yüzük seçimlerini zümrüt ve akik taşlı olanlardan yapmalılardır, çünkü bu yüzükler vücutlarına pozitif enerji girmesini sağlar.