Başak Burcu Para ve Zenginlik

Başak burcu para konusunda son derece akıllı ve tutumludur. Kesinlikle risk almayı sevmez. Başak insanına bugün ne harcadığını sorun kuruşu kuruşuna tüm detayları ile söyleyecektir. Fiş ve faturaları ise düzenli bir şekilde saklayan detaycı Başak herhangi bir şey bozulunca garanti kağıtlarını çıkararak sizi zarardan kurtaracaktır. Arkadaşlarınız sizin bu düzen merakınıza takılsa bile aldırmayın her zaman siz kazançlı çıkıyorsunuz. Alışveriş yaparken tüm ürünlerin fiyatlarını karşılaştırır ve her ürünün iyi ve kötü yönlerini bilirsiniz. Pahalı bir şey satın almadan önce dergi ve gazetelerde o ürünle ilgili çıkan bütün yazıları okursunuz. Sevgili Başak paranızı idare ederken en büyük gücünüz çok iyi araştırmanız ve detaylara önem vermenizden geliyor. Başaklar faturalarını zamanında öderler, gösterişe para harcamaz ve savurganlık yapmazlar. Çok çalışırsınız ve paranızın karşılığını almak istersiniz. En son istediğiniz şey zorluklarla kazandıklarınızı boşa harcamaktır. En büyük harcamalarınızı spor kulüplerine, vitaminlere ve bilgisayarlara (yazı yazmayı ve organize olmayı sevdiğinizden) yaparsınız. Toprak elementi olarak para konusunda gerçekçisinizdir. Paranızın neye yeteceğini, ne zaman hayır demeniz gerektiğini iyi bilirsiniz. Bütün bunlar aslında pek eğlenceli olmasa da siz bundan zevk alırsınız. Akıllıca harcadığınız için ihtiyacınız olduğu zaman paranız vardır. Başak burcu para stresinin yıpratıcı ve gereksiz olduğunu bilir. Sizin burcunuz üretkenliğe çok önem verir ve buna engel olan şeylere engel olur. İş hayatında önünüze çıkan en büyük engel, başkalarının sizden daha iyi olduğuna inanmanızdır. Bu yüzde doksan yanlıştır ve siz karşınızdakinden çok daha niteliklisinizdir. Arada bir sesinizi duyurmalısınız. Yöneticinize satış raporlarınızı yollayın ve sizin ilerlemenizi görsün. Kendi işinizi yapıyorsanız basın bülteni hazırlayın ve firmanızı basın yoluyla tanıtın.

Başak Burcu para durumu incelendiğinde göreceksiniz ki Karşınızda Aslan Burçları’nın taban tabana zıt bir örneği duruyor. Başak Burçları risk almaktan, nereye gittiğini göremeyeceği adımlar atmaktan hiç haz etmezler. Toprak Grubuna ait olan Başak Burçları maddeyle son derece dengeli ve istikrarlı ilişkiler kuracaktır. Onlar için çalışmak ve bir şeyler üretiyor olmak hayatın amacı olmak için yeter de artar. Devamlı hesap tutan Başak Burçları detaylara dikkat eder, adımlarını bu detaylara göre sağlam atarlar. Bu nedenle dünü, bugünü ve yarını düşünmeden asla hareket etmezler. Çoğunlukla evhamlı ve karamsar bir yapısı olduğu için Başak Burçları yağmurlu günlerin her zaman kendisini beklediğini aklına kazımıştır. Bu nedenle de her zaman kendi güvenliğini düşünüp para biriktirir.  Bir yatırım yapacaksa hesaplamalarında ince eleyip sık dokur, uzun çalışmalar ardından en iyi kazancı getirecek yatırımı bulup hayata geçirir.

Başak Burçları’nın analiz yönlerinin gelişmiş olması onları son derece planlı, stratejik ve hesaplı bir şekilde hareket etmeye yönlendirir. Bankaya belli bir miktar para bırakıp bir süre sonra faiziyle geri almak Başak Burçları’nın en sevdiği yatırım yöntemidir. Tüketimde takındığı hesaplı ve mümkün oldukça minimize eden tavır hayatlarının genelinde israftan nefret etmelerinden kaynaklanır.  Başak Burçları baba parasına konmak yerine kendi servetlerini kendileri kazanırlar, bu nedenle lüks eşyalara, sırf marka olduğu için alınan şeylere,  isim yapmış mekânlara para kaptırmaya hevesli değildir.  Kişilikleri gibi hayatları da sadedir, yardımsever karakteri sadece fiziksel alanlarla sınırlı kalmayıp finansal alanlarda da kendini gösterir. Başak Burçları sağlıkları ve temizlikleri konu olunca son derece titiz davrandıkları için bu alanda büyük harcamalar yapmaktan çekinmezler. Sık sık yaptığı doktor ziyaretlerinin faturasının boyunu aşmaması için geniş kapsamlı bir sağlık sigortası yaptırması şarttır.

Evinde en sık yenilemesi gereken şey temizlik malzemeleri olacaktır. Başak Burçları söz konusu para olunca oldukça realist davranır, gerçek ihtiyaçları için hiç de cimri davranmaz. Başak Burçları içten içe kaliteye düşkündür fakat önceliklerini görebilmesini ve bunlara göre hareket etmesi kendi kendine yetmesine ve başkasının desteği olmadan ayakta durabilmesine yardımcı olur.