Başak Burcu Ayrılık Acısı

Başak burçları için ayrılık vakti gelmişse aşkta geçmiş yaşantıları akıllarına getirmek istemezler. Yani hatıralar o an silinir gider hafızalarından. Yaşanılan o aşkı yüreklerinde ve beyinlerinde bitirmişlerse lafı dolandırmadan olanca içtenlikleriyle ayrılmak istediklerini dile getirirler. Başak burcu, kolay kolay ayrılık olsun istemez. Tahammül gerekirse sonuna kadar o sabrı gösterebilir. Ancak şartlar ayrılığı zorunlu kılmışsa bir kere bir başınayken yani yalnız kaldığında sevdiği için gözyaşı dökmesi kaçınılmazdır.  Zira Başak burçlarının ayrılık acısını ne kadar sürede atlatacakları belirsizdir. Güçlü duruşları, ayaklarını yere sağlam basan bir tavırları olsa da aynı zamanda umursamaz gibi görünen bir tarafları da vardır. Ancak sevdiğinin karşısında bunu göstermekten özenle kaçınırlar. Ayrılığı umursamaz gibi görünseler de yalnız kaldıklarında hem vicdan muhasebesine girişirler, hem de pişmanlığı dolu dolu yaşarlar.

Başak Burcu Terk Edilirse

Terk edilen Başak burcu insanı, yataklara düşüp salya sümük ağlamak yerine tüm ilişki sürecinizi gözden geçirmeyi tercih eder. Neler yaşadınız, neler konuştunuz, nerelerde yanlış yaptınız? Tüm bunları enine boyuna düşünür ve analiz eder. Acı çeker; fakat üstünde çok durmamaya çalışır. Tüm yaşananları didik didik edip sizin önünüze sunacaktır. Kendisini iyi hissetmenin koşulu tüm suçu sizin üzerinize yıkmaktan geçer. Böylece omuzlarındaki yük biraz olsun hafifler, sizin omuzlarınızdaki yükten kime ne?

Başak Burcu Terk Ederse

Başak burcu mükemmeli arayan bir burçtur. Sizi terk ederken hafızası siliniyor. Umursamaz, alaycı ve asla açık kapı bırakmaz. Taktik nedir bilmez bu burç, o an ayrılmak mı istedi canı; ‘Olmuyor bitti-gitti’ diye bitirir… Tekrar sizi mi istedi canı; ‘Ama tek başınayken birkaç damla gözyaşı dökebilir. Ne kadar süreyle acı çekeceği belli olmaz. Bazısı bir ay sürer. Bazısı içinse bir ay sonraki ruh ikizine rastlayınca biter.