Başak Burcu Gıcık Yönleri?

Gereğinden fazla işleri kendine yük eder ve sonra devamlı şikâyet eder. Katlanması zor olacak kadar titizlik hastalığı vardır. Kendi kendine sorunlar üretir, sonrada işin içinden çıkamaz.

Hemen hemen her şeye kolayca uyum sağlar. Çünkü başka türlü ortam yapamaz, çevre genişletemez. Kendi fikirlerini sırf çevresindekiler eksilmesin diye savunmaktan korkar. Zaten kim karşısında her söylediğine he diyen bir tip istemez ki. Bunun en sinir bozucu huyu , insanlarla konuşurken onların, rahatsız edecek kadar gözlerinin içine dik dik bakmasıdır. Genelde efendi takılır. Ama içten içe her türlü çılgınlığı yapmaya meyillidir. 


Şıpsevdidir, sessizdir, kuruntuludur ve genelde dalgındır. Sizinle konuşurken çoğunlukla kafasından başka şeyler geçer. Yaptığı iyilikleri en ufacık bir hatanızda her an başa kakabilir. Fazla alaturkadır. Ayrıca saplantılı tipin tekidir. Şıpsevdiliğine rağmen birine kafayı taktığı zaman , karşısındakini bayana kadar zorlar. ilişkilerinde romantik olmaya çalışır. Ama bir süre sonra can sıkar.

İçmeyi pek bilmezler. Hele de moralleri bir şeye bozuksa, -ki genelde bir şeye bozuktur- en son içmeye gidilecek kişidir. Hadi iyi niyetiniz size bir halt etti ve gittiniz, o zaman yanınızda onu bir nebze susturmak için bir bant bulundurun. Normalde pek konuşmayı ve diyalog kurmayı bilmeyen bu şahıslar, içince yerdeki taşla bile konuşurlar. Onlar için yarın değil, bugün önemlidir. Genelde karakterini oturtamamış kişilerdir. 

Ayrıntılar arasında kaybolur. Hayatı ayrıntı. Bir de titizdir ki, yarar insanı. Hastalıktan ödü patlar. Düzenli, tertipli olacak diye rahat batar. Ama onun her tarafı didik didik kontrol etme huyundan millete cinnet geçirmektedir aynı zamanda. Dili de acayip sivridir. Soğuk, ruhsuz tipin tekidir.

Yazdım, çizdim, notlar aldım, 

Her bir şeyi ayarladım, 

Yoktur bende bozuk, yamuk, 

Mükemmeli ben yaşattım...